Akıllı Ev Sistemi Faydaları

1 – Uzaktan Kontrol İmkanı

Akıllı ev sistemi yararları nelerdir? Öncelikli olarak evinizi başka şehirde dahi olsanız yönetmenizi sağlar. Örneğin tatile gittiğinizde açık unuttuğunuz aydınlatmayı, kombiyi, su vanasını kapatmanızı veya açmanızı sağlar. Wifi özelliği olan akıllı ev cihazları internet üzerinden veya cep telefonundan kolayca yönetilebilir.

2 – Enerji Tasarrufu

Akıllı sistemi parasal olarak tasarruf etmenizi sağlar. Akıllı priz ile bağladığınız cihazın elektrik tüketimini görerek ona göre çalışmasını sağlayabilirsiniz. Ayrıca sulama sisteminizi veya sulama vananızı günün en uygun saatlarinde çalışmasını sağlayarak da tasarruf edebilirsiniz. Kombi wifi termostat veya klima kontrol cihazı ile ısıtma ve soğutmanızı daha verimli hale getirebilirsiniz. Az güç tüketimi olan wifi akıllı led ampül ile aydınlatmalarınızı hem daha düşük enerji ile kullanabilir hemde zaman ayarı yaparak verimli hale getirebilirsiniz.

3 – Zaman Ayarı

Akıllı ev sistemleri içersindeki yazılım sayesinde size zaman ayarı yapma imkanı tanır. Örneğin akıllı su vanasını zaman ayarı yaparak bahçe sulamanızı sadece gece saat 10 ile 11 arası yaptırabilirsiniz. Veya akıllı wifi röle yi zaman ayarı yaparak elektrik kw fiyatının düşük olduğu gece saatlerinde elektrikli cihazlarınızın siz uyurken otomatik çalışmasını sağlayabilirsiniz.

4 – Koordineli Çalışma

Uslu marka tüm akıllı ev cihazları bir biri ile uyumlu çalışabilir. Örneğin kapı sensörü ve aydınlatmaların bir biri ile haberleşmesini sağlayabilirsiniz. Wifi kapı sensörü kapının açıldığını algılandığında otomatik olarak akıllı aydınlatma sisteminin açılmasını sağlayabilir.

5 – Ses ile Kontrol

Akıllı ev cihazları Google Home, Alexa, Arçelik gibi akıllı hoparlörler ile uyumludur. Ayrıca siri veya google asistan gibi uygulamalar ile de uyumludur. Bu sayede akıllı ev sistemini ses ile kontrol edebilirsiniz. Yatağınızda kitap okurken Hey google lambaları kapat gibi bir komut göndererek yerinizden bile kalkmadan ışıkları söndürebilirsiniz.

6 – Esnek Yetkilendirme

Akıllı ev cihazlarınızın hepsini veya bir kısmını telefon uygulaması üzerinden aileniz veya arkadaşlarınızla paylaşabilirsiniz. Aile üyelerinizin telefonuna tek tuşla tüm akıllı ev sistemini yüklemiş olursunuz. Ayrıca özel durumlar için özel yetkilendirme verebilirsiniz. Örneğin evinize haftada iki gün temizliğe gelen birine akıllı kilidi sadece o günler ve saatler içinde kullanma yetkisi verebilirsiniz.

7 – Güvenlik

Akıllı ev sistemleri evinizin güvenliğini sağlamak konusunda size çok seçenek sunar. Akıllı güvenlik kamerası görüntülü olarak evinizi görüntüleyebilirsiniz. Akıllı duman sensörü ile yangın çıktığında haberdar olabilirsiniz. Akıllı PIR hareket sensörü ile siz evde yokken evinizde bir hareket olduğunu bildirim ile öğrenebilirsiniz. Akıllı kapı sensörü ile kapı veya pencereler zorlandığında veya açıldığında bildirim alabilirsiniz.

Akıllı ev cihazları ile ilgili bilgi almak için canlı destek hattımızdan bize yazabilir veye iletişim sayfasından bize ulaşabilirsiniz.