Akıllı Mikrodalga Fırın nedir? Nasıl Çalışır?

Akıllı mikrodalga fırın içerisinde bulunan işlemci ve yazılım sayesinde kullanıcıya kolaylık sağlayan fırındır. Çoğu mikrodalga üreticisi hala normal fırınları üretse de akıllı mikrodalga fırınlar ön plana çıkmaya başlatmıştır.

Akıllı mikrodalga fırın sayesinde siz eve gelmeden yemeğinizin hazır olmasını sağlayabilirsiniz. Telefonunuza indireceğiniz uygulama sayesinde zaman ayarı yaparak veya evde değilken telefonunuzdan komut göndererek fırının çalışmasını sağlayabilirsiniz. Fırının pişirme derecesini veya pişirme süresini seçebilirsiniz. Yine telefon uygulaması üzerinden yemek türünü seçebilirsiniz.

Şuan kullanıdığınız normal bir mikrodalga fırını akıllı hale getirmek için en uygun çözüm akıllı priz kullanmaktır. Akıllı priz sayesinde prize bağlı olan fırınınızı kolayca cep telefonunuz ile kontrol edebilirsiniz.

Uslu akıllı priz üzerine bağlı olan cihazın ne kadar elektrik tükettiğini akım gerilim ve güç grafikleri şeklinde uslu smart uygulamasında göstermektedir. Akıllı priz kullanımı ve kurulumh oldukça kolaydır. Evin wifi ağına bağlanarak cep telefonu uygulamasına ekleyebilirsiniz. Bu sayede başka şehirde bile olsanız mikrodalga fırınınızı uzaktan çalıştırıp durdurmanız mümkün olacaktır.

Diğer akıllı ev ürünlerimizi incelemek için anasayfayı ziyaret edebilirsiniz. Ev otomasyonu ile ilgili sorularınızı yorum olarak bizlere iletebilirsiniz.

Akıllı mutfak aletleri ile ilgili daha fazla bilgi almak için blog yazılarımızı okumanızı tavsiye ederiz.