Ev için Yangın Alarm Sistemi

Yangın tespit ve alarm sistemleri genelde işyeri ve fabrikalarda kullanılsa da evler için de kullanılabilir. Endüstriyel tesisler için kullanılan yangın sistemleri hem karmaşık yapıda hemde maliyetli sistemler olduğu için evlerde bu sistemleri kullanmak uygun bir sistem değildir. Bunun yerine evlerde daha ucuz ve kurulumu basit olan yangın sistemleri tercih etmek doğru olacaktır.

Mutfakta kullanacağınız duman dedektörü sayesinde yangını erkenden tespit edip müdahale etme imkanına sahip olabilirsiniz. Hızla büyüyen yangınlar ev için büyük maddi hasara sebep olabilmektedir. Maddi hasarın yanı sıra insanlar can güvenliği için yangınj erken tespit ve müdehale etmek önemlidir.

Evler için kullanılabilecek en uygun yangın tesğit sistemi akıllı duman dedektörleridir. Akıllı duman sensörü sayesinde ortamda bir duman oluşumu olur olmaz telefonunuza bildirim alabilir ve hızlı bir şekilde yangının büyümesini önleyebilirsiniz. Elektriğini sağlamak veya gerekli sinyalleri almak için kablo çekmeye gerek duymaz. Kablosuz olarak wifi ağına bağlanır ve internet üzerinden size duman algılandığında bildirim gönderir. Pil ile uzun süre boyunca çalıştığı için ekstra bir elektrik beslemesine ihtiyaç duymaz.

Akıllı duman sensörleri evin wifi ağına otomatik bağlanır ve siz evde olmasanız bile cep telefonu uygulaması üzerinden size evinizde oluşabilecek dumank haber verir. Pili çok uzun süre dayanmaktadır fakat pil tükendiğini yine size haber vererek pili bitmeden değişmenizi sağlar. Büyük yangın denetleme sistemlerine göre çok uygun fiyatlıdır. Satın almak için yukarıdaki ürün linkine tıklayabilirsiniz.

Uslu akıllı duman sensörü diğer akıllı ev cihazları ile uyumlu çalışmaktadır. Örneğin evinizde bir yangın oluştuğunda akıllı duman sensörü bu dumanı algılar algılamaz akıllı priz veya akıllı röle yardımıyla evin elektiriğini kesmesini ve akıllı vana yardımıyla evin doğalgazını kesmesini sağlayabilirsiniz. Yangın oluştuğunda evdeki tüm aydınlatmaların otomatik şekilde açılmasını sağlayabilirsiniz.

Ev için gerekli olan akıllı duman dedektörü veya diğer akıllı ev sistemi cihazları hakkında bilgi almal için yorum yazabilir veya iletişim sayfasındab bize ulaşabilirsiniz.