Amazon Echo’nun Yapabileceğini Bilmediğiniz 7 Şaşırtıcı Şey

Amazon Eko’nuz evinizde bir amaca hizmet eder – ister müzik çalmak, eski bir çalar saati değiştirmek, ister tüm akıllı ev cihazlarınız için bir üs olmak, hatta sizi güldürmek için kullanın. Ya da belki de tüm tv ses sistemi için birden fazla hoparlör istediniz. Durum ne olursa olsun, Alexa’nın bilmediğiniz pek çok şaşırtıcı yeteneği var.

Örneğin, Echo’nuzu bir TV hoparlörüne dönüştürebileceğinizi biliyor muydunuz? Bu şaşırtıcı ipuçlarının günlük programınız için nasıl bir varlık olabileceğini öğrenmek için okumaya devam edin.

TV’nizden Echo hoparlörünüze ses akışı yapabilirsiniz
Yeni bir ses sistemine para harcamak yerine, sesi TV’nizden Echo cihazınıza aktarabilirsiniz. Bu, tüm evi uyandırmadan sesin daha yüksek (ve daha yakın) olmasını istediğinizde kullanışlıdır.

Bunu yapmak için Echo cihazlarınızı Bluetooth özellikli bir akıllı TV’ye veya bir Fire TV’ye bağlamanız gerekir. “Alexa, bağlan” demek, başlamanıza yardımcı olabilir. İkisinin eşleşmesini kaldırmaya hazır olduğunuzda, “Alexa, bağlantıyı kes” deyin.

Echo, sevdiğiniz birine bakmanıza yardımcı olabilir
Pandemi sırasında daha yaşlı bir sevdiğiniz için endişelendiyseniz, Amazon’un artık size biraz rahatlık veren bir özelliği var. Buna Alexa Care Hub denir ve aktivitelerini izlemenize ve bir süredir aktif değillerse uyarı almanıza olanak tanır.

Care Hub’ı kullanmaya başlamak için Alexa uygulamasını açın ve Diğer > Daha Fazlasını Gör > Care Hub’a dokunun. Başlayın’ı seçin ve talimatları izleyin. Sevdiğiniz kişinin e-postadaki isteği kabul etmesi ve ardından kurulumu tamamlamak için dört basamaklı bir kod oluşturması gerekir.

Alexa her zaman kaybolan anahtarlarınızı bulabilir
Eve döndüğünüzde, anahtarlarınızı düşünmeden bir yere bırakmanız çok kolay. Ancak, anahtarlarınızı aramak için harcadığınız tüm bu zaman yorucu olabilir. Neyse ki, aceleniz olduğunda anahtarlarınızı bulmanıza yardımcı olması için Alexa’yı kullanabilirsiniz. Anahtarlığınıza Döşeme izleyici gibi bir RFID cihazı takmanız ve ardından onu Alexa ile eşleştirmeniz gerekir.

Başka bir seçenek de, anahtarlarınızı bir yere koymak ve nereye yerleştirdiğinizi bilmesi için Echo’nuzu hemen etkinleştirmektir. Örneğin, “Alexa, anahtarlarımı TV’nin yanındaki sepete koyduğumu hatırla” deyin.

Alexa kedileriniz ve köpeklerinizle konuşabilir
Evcil hayvanlarınız her şeyin içine giriyor, bu yüzden onları Amazon Eko’nuzla eğlendirin.

Bütün gün işteyken tüylü en iyi arkadaşlarınız için endişeleniyor musunuz? Muhtemelen onlar da seni özlüyorlar, öyleyse neden sen yokken Alexa onları eğlendirmesin? Alexa uygulamasında kedi severler Meow gibi bir beceri indirmeniz gerekecek! köpek severler için Woof!

Çalışma şekli, Alexa’nın sanal bir kedi veya köpek gibi davranması ve evcil hayvanınızla miyavlayarak veya havlayarak sohbet etmesidir. Alexa “konuşmayı” başlatabilir ve evcil hayvanınız yanıt verdiğinde sanal asistan hayvan seslerini taklit etmeye devam eder. Sadece “Alexa, Miyav veya Bark’ı etkinleştir” deyin ve evcil hayvanlarınız tüm gün eğlensin.

Evcil hayvanlarınızla konuşmayı tercih ediyorsanız, köpeğinizin kuyruğunu sallamak için her zaman bırakma özelliğini kullanabilirsiniz. İletişim sekmesindeki Alexa uygulamasında bu işlevi açmanız gerekir.

İlaç hatırlatıcıları
Her zaman yanlış yerleştirdiğiniz anahtarlar gibi, Alexa da ilacınızı ve hangi ilacı alacağınızı size hatırlatabilir. Örneğin, tansiyon ilacınızı saat 16.00’da almak için bir hatırlatıcı ayarlayabilirsiniz. ve Alexa size hatırlatacaktır. Ayrıca Alexa’ya ilacınızı aldığınızı söyleyebilirsiniz ve daha sonra alıp almadığınızı hatırlayamıyorsanız, Alexa zaten aldığınızı size bildirecektir.

Bir hayır kurumuna bağış yapın
Bir sosyal sorumluluk projesine katılmak istiyorsunuz ancak gönüllü olmak için zamanınız yoksa, her zaman amaca bağışta bulunabilirsiniz. Başlamak için “Alexa, bağış yapmak istiyorum” deyin. Alexa hangi hayır kurumuna bağış yapmak istediğinizi soracak — yaklaşık 400 seçenek var. Alexa ne kadar bağış yapmak istediğini soracak. Bağış yapmadan önce Amazon Pay’i kurduğunuzdan emin olun.

Alexa, bugün ne giymeliyim?
Herkesin sabahları hava durumunu kontrol etmek için zamanı yoktur. Zaman sıkıntısı çekiyorsanız, Alexa’ya yağmur botları mı yoksa sandaletler mi, pantolonlar mı yoksa şortlar mı, ceketler mi yoksa tişörtler mi giyeceğinizi sorun, böylece ihtiyacınız olan gardırop bilgisini alabilirsiniz.

“Alexa, bugün ne giymeliyim?” Diyerek başlayın. Daha sonra size hava durumu tahminini ve hava durumuna göre bir kıyafet verecektir. Örneğin, sıcak bir günde Alexa size beyaz bir elbise veya gri bir gömlek ve keten şort düşünmenizi söyleyebilir.

Amazon Eko’nuzla yapabileceğiniz daha fazla şey bilmek ister misiniz? Günlük kullanacağınız bu altı temel Amazon Echo ipucuna, Fire TV’nizi nasıl daha büyük bir Echo Show’a dönüştürebileceğinize ve evde olmadığınızda Echo’nuzu nasıl kullanabileceğinize göz atın.