Enerji Analizörü Teknik Bilgi

Enerji analizörleri bir elektrik sistemindeki akım, gerilim ve güç gibi değerleri ölçmek için tasarlanmış cihazlardır. Ölçülen değerler cihazın üzerinde bulunan display
de görülebildiği gibi, veri olarak bir işlemciye de aktarılabilir. Parametre ayarları ile ayarlanabilir röle çıkışlarına sahip olan enerji analizörleri sayesinde diğer sistemlere bilgi gönderilebilir ve bu sistemler kontrol edilebilir. Yeni nesil enerji analizörleri sayesinde ölçüm bilgilerini GPRS ile internetten kontrol etmek bile mümkün hale gelmiştir.

Enerji analizörleri ile her bir faz için faz gerilimi, fazdan çekilen akım ve güç değerleri ile birlikte şebeke frekansı, güç çarpanı gibi değerler gözlemlenebilir. Aşağıda Siemens marka bir PAC3200 tipi enerji analizörü gösterilmiştir.

Siemens enerji analizörü

Otomasyon projelerinizde teknik destek ve mühendislik hizmeti almak için iletişim sayfasından Uslu Smart Otomasyon ekibimize ulaşabilirsiniz. PLC, Scada, Rtu, HMI, DCS, MTU, Sensör, Transmitter, transdüser, enerji analizörü gibi otomasyon cihazları için teknik destek ve teklif alabilirsiniz.