Neon LED nedir? Nasıl Kullanılır?

Neon Led Nedir?

LED Neon Flex, beyaz bir plastik veya silikon kalıbın içine yerleştirilmiş özel tasarlanmış bir şerit ışıktır. Kalıplama, ışığı görünmeyen noktalar veya sıcak noktalar ile yansıtan şerit ışığı yayar. Işık çıkışı, geleneksel bir neon tüpe benzer ancak geleneksel neon aydınlatma için gereken sert gazlar, kimyasallar veya hassas transformatörlerin hiçbirine sahip değildir. Şerit ışıklarımız 12 Volt veya 24VDC düşük voltajlıdır ve bir ömür boyu dayanacak kadar emin olan 50.000 saatlik bir kullanım ömrü derecesine sahiptir. Birçok lineer aydınlatma projesi için çevre dostu ve uygun maliyetli bir çözümdür ve temelde, görünür noktalar veya sıcak noktalar olmadan hafif geçişler oluşturmak için maliyetli alüminyum kanallar ve kapaklar kullanma gerekliliğini alırlar.

Side Emiting
Yan yayan neon esnek şerit yalnızca yatay bir eksende bükülebilir. Bunlar en iyi duvar işaretleri, doğrusal olmayan desenler yapmak ve eğrileri veya daireleri takip etmek için kullanılır.

Top Emiting
Üstten yayan neon esnek şerit yalnızca dikey bir eksende bükülebilir. Standart led şerit ışıklara benzer şekilde bükülür ve en iyi şekilde tek tip lineer aydınlatma için kullanılır.

LED Neon Architecture

Ecolocity LED Neon nasıl kullanılır


Yatay büküm neonları, geleneksel şerit aydınlatma gibi dikey bükümlerin olduğu kavisli tasarımlara dönüştürülebilir. Her iki tasarımda da istenilen etkiye göre düz ve kavisli profil seçeneği mevcuttur.

Güç Girişini Belirle
Her neon flex türünün bir watt/foot derecesi vardır. Güç vermek istediğiniz miktarı hesaplayın ve bunu W/metre özelliğiyle çarpın. Hesaplamanızdan daha büyük yük kapasitesine sahip bir güç kaynağı seçin.

Neon Testi
Neon esnek ışığı kalıcı olarak monte etmeden önce makarasından açmanızı ve test etmenizi öneririz. Kalıcı kurulumdan önce istediğiniz tip ve istediğiniz renk tonu olduğundan emin olun.

Montaj Aksesuarları
Her neon esnek ışık rulosu, montaj klipsleriyle birlikte gelir. VHB bant silikon muhafazaya yapışmaz, bu nedenle montaj için montaj klipsleri veya belirlenmiş bir ray kullanmalısınız.

Montaj ve Kurulum
Montaj aksesuarları yerinde olduğunda, neon’u montaj aksesuarına itebilirsiniz. Her neon flex, ışığı yerinde tutmak için özel olarak tasarlanmış bir klips veya profile sahiptir.

Tel Neon
Tüm neon ışık uçlarını maksimum yük veya seri bağlantıları aşmadan 12 veya 24VDC güce geri bağlayın. Daha büyük kurulumlar için paralel bağlantılar, en iyi ışık çıkışı için idealdir.

Bir Dimmer veya Denetleyici Ekle
Beyaz ve Sıcak Beyaz neon flex, PWM dimmerlerimiz veya Kısılabilir Güç Kaynaklarımız kullanılarak kısılabilir. RGB veya RGBW neon one’ımızı kullanırken bir renk kontrolörleri gereklidir.

İç mekan veya dış mekan neon led fiyatları için bizi arayabilirsiniz.