OTOMASYON, PLC, HMI VE SCADA SİSTEMLERİ

Günümüz teknolojisinde endüstriyel işletmeler genellikle bilgisayar destekli otomasyon sistemlerini kullanmaktadır. PLC ve SCADA kontrol sistemleri endüstriyel otomasyon sistemleri içinde en çok tercih edilen ve kullanılan otomasyon sistemleridir. Genellikle endüstriyel işletmeler bilgisayar destekli otomasyon sistemlerini tercih etmelerindeki en büyük neden hızlı ve kaliteli üretim yapabilmeleri olmuştur. PLC ve SCADA sistemlerini kullanan sanayi endüstrilerinde hata ve kaza oranları çok düşük olduğu için de bu otomasyon sistemleri daha çok tercih edilmektedir.

PLC ve SCADA sistemlerinin kullanımı özellikle endüstriyel otomasyon sistemlerinin hızlı bir oranda gelişmesinde çok önemli bir yere sahiptir. Endüstriyel otomasyon sistemleri küçük endüstriyel sistemlerden tutun daha büyük çaplı üretim sistemlerine kadar amaçlarına uygun bir şekilde çalışmalarına ve üretim yapmalarını sağlamaktadır. Böylelikle endüstriyel üretim sistemleri arasındaki veri alışverişi için gerekli veri tabanının oluşumu ve kayıt altında tutulmasını da otomasyon sistemleri büyük ölçüde sağlamaktadır.

PLC, DCS, RTU, MTU, SCADA, HMI, Endüstriyel PC ve diğer otomasyon projelerinizin gerçekleştirilmesi, bakımı ve arıza çözümü için Uslu Smart Otomasyon firmamızdan mühendislik hizmeti alabilirsiniz. Detaylı bilgi için lütfen iletişim sayfasından bize ulaşınız.

Sanayi sektöründe endüstriyel otomasyon sistemlerindeki hızlı gelişmeler ve değişimler, işletmelerdeki çalışan sistemlerin uzaktan takip edilmelerini sağlamaktadır. Böylece işletmelerdeki çalışan otomasyon sistemlerinin hızlı ve etkin şekilde kontrol edilmeleri gerektirdiğinden verimli ve güvenilir hale getirilmeleri önem kazanmaktadır. Endüstriyel otomasyon sistemleri arasında verinin güvenli ve hızlı bir şekilde akışını gerçekleştiren yazılım ve donanım sistemleri günümüzde kullanılmaktadır. Bu kullanılan sistemler verinin uzatan güvenli ve hızlı iletimi amaç doğrultusunda genel kullanım alanına sahip SCADA sistemlerinin yazılımlarından faydalanmaktadırlar. SCADA sistemleri, otomasyon kontrol sistemlerinin var olduğu günden beri kullanılmaktadırlar.