Telefon Kontrollü Akıllı Priz

Akıllı ev sistemlerinin en önemli cihazlarından biri olan akıllı prizler ev otomasyonu için en uygun çözümdür. Wifi veya Bluetooth ile haberleşen akıllı prizler çok kolay bir şekilde telefondan kontrol edilebilir.

Telefonunuza indireceğiniz android veya ios işletim sistemine uyumlu olan uygulama yardımıyla akıllı prizi açıp kapatabilirsiniz. Başka bir yerde olsanız bile tek tuşa tıklayarak akıllı prizi açma kapama yapabilirsiniz. Akıllı priz evinizdeki wifi ağına bağlandığı için extra bir haberleşme cihazına veya sim karta ihtiyaç duymazlar. Aşağıdaki linkten yerli markamız uslu smart akıllı prizimizi incleyebilirsiniz.

Akıllı Prizi kullanabileceğiniz yerler nelerdir? Akıllı prize elektrikli sobayı bağlayarak siz eve gelmeden sobayı çalıştırıp evin ısınmasını sağlayabilirsiniz. Akıllı prize çamaşır makinenizi bağlayarak çamaşırlarınızın yıkanmasını uzaktan yömetebilirsiniz. Elektrikle çalışan tüm ev aletlerini telefondan kontrol etmek akıllı priz ile mümkündür.

Uslu smart akıllı prizi zaman ayarı yaparak da kullanabilirsiniz. Sabah 7de çay – kahve makinanızın otomatik çalışmasını sağlayabilirsiniz. 16 amper dayanıma sahip uslu priz çamaşır makinesi gibi yüksek güç gerektiren aletleri bile kolayca çalıştırabilir. Uslu akıllı priz üzerine bağlı olan cihazın akım, voltaj ve güç (watt) değerlerini anlık veya grafik halinde günlük aylık şeklinde göstermektedir. Güç veya voltaj kısıtlaması yaparak hem güç tasarrufu yapmanızı sağlar hemde elektrikli aletlere koruma sağlar. Akıllı prizlere alternatif olarak daha uygun maliyetli çözüm arıyorsanız wifi akıllı röle cihazlarını kullanabilirsiniz. Klemens bağlantısı ile kullanılan akıllı röleler genelde daha küçük yapıdadır. Akıllı rölelerin prizlerden en büyük farkı fiş direk bağlanmak yerine kablo kısmının klemensle bağlanmasıdır.

Telefondan kontrol edilebilen akıllı priz satın almak veya teknik konuları danışmak için bize yazabilirsiniz.