Akıllı Ev Araştırma

Akıllı ev sistemi alırken dikkat edilmesi gereken bazı noktalar vardır. Öncelikle nasıl bir sistem istenildiğinden emin olmak ve buna göre araştırma yapmak gerekir. Evin büyüklüğü, bütçe ve ihtiyaçlara göre sistem maliyeti ve türü değişecektir.

Sistemin nasıl olacağını belirlerken sitemizde bulunan akıllı ev ürünlerimizi inceleyerek hangi cihazların sizin için uygun olacağına karar verebilirsiniz.

Akıllı ev araştırmasının nasıl yapılması konusunu bir kaç örnekle inceleyelim. Garajı olan bir villa için akıllı garaj anahtarı veya akıllı röle kullanarak garaj kapısı akıllı hale getirilebilir ve siz eve yaklaştığınızda garaj kapısının otomatik olarak açılması sağlanır. Doğalgaz olan bir evde akıllı vana kullanarak yangın gibi acil durumlarda veya istenilen zamanlarda gazın otomatik olarak kesilmesi sağlanabilir. Aynı şekilde akıllı su basma sensörü kullanarak acil durumlarda veya istenilen zamanlarda akıllı su vanası yardımıyla eve giren suyun girişi kesilebilir.

Diğer önemli bir konu akıllı ev cihazlarının haberleşme türüdür. Akıllı cihazlar wifi, bluetooth, zigbee, kablolu veya daha başka haberleşme yöntemini kullanabilir. Genelde akıllı cihazları birbirine ve internete bağlamak için gateway denilen cihazlar kullanılır. Bu tarz gateway cihazları sistem maliyetini biraz artırmaktadır. Sitemizde bulunan akıllı ev cihazları ek bir gateway cihazına ihtiyaç duymadığı için maliyeti daha düşük olmaktadır. Zigbee gibi özel haberleşmeye sahip olan cihazlar daha az güç tüketmektedir. Pil ile çalışan akıllı cihazlar için bu tarz az güç tüketimi olan haberleşmeler tercih edilebilir.

Anasayfadan akıllı ev ürünlerimizi inceleyebilirsiniz. Akıllı ev araştırma konusuyla ilgili daha detaylı bilgi almak için uslu smart müşteri hizmetleriyle görüşmek için canlı destek hattından bizlere yazabilirsiniz.