Tiaportal Yazılımı

Tiaportal yazılımı Siemens firmasının ürettiği PLC cihazlarını programlamak için gerekli bütün alt programların bir arada sunulduğu yazılımdır. Tiaportal yazılımı ile PLC programlama, HMI dokunmatik panel programı, step ve servo motorların hareket kontrolü, PLC cihazlarının uzaktan kumandası gibi bir çok işlev tek yazılımla çözülebilmektedir.


Tiaportal, totally integrated automation kelimelerinin baş harflerinin kısaltılması ile oluşturulmuştur. Simatic manager’ın son versiyonudur. Siemens firmasının S71200, S7300 ve S7400 PLC cihazlarını programlamak ve yönetmek için kullanılan yeni nesil bir editördür. Tiaportal yazılımı ile operatör panel programlama ve scada oluşturma işlemleri de yapılabilmektedir. TIA Portal yazılımı ile mühendislik tasarım süresi azalır. Endüstriyel üretim otomasyon teknolojilerinde güvenilirlik, kararlılık ve performans çok önemlidir. Tiaportal yazılımı bu imkânları sağlamaktadır.


TIA(Total Integrated Automasyon) Portal, Siemens firmasının entegre otomasyon sistemlerini gerçekleştirmek için geliştirdiği yazılımdır. Tiaportal yazılımında I/O, HMI ve Hareket kontrolü sistemleri birleştirilmiştir. Bir tek yazılımla otomasyon işlemleri hızlı ve kararlı bir şekilde yapılabilmektedir. TIA portal yazılımını kullanan firmalar üretim süresini kısaltarak daha rekabetçi olabilmektedir.

Otomasyon projelerinizde teknik destek ve mühendislik hizmeti almak için iletişim sayfasından Uslu Smart Otomasyon ekibimize ulaşabilirsiniz. PLC, Scada, Rtu, HMI, DCS, MTU gibi otomasyon cihazları için teknik destek ve teklif alabilirsiniz.

Tiaportal Eksen Kontrolü


Tiaportal yazılımı ile step motor ve servo motorların bağlı olduğu eksen, vidalı mil, konveyör bant gibi gereçlerin hareket kontrolü rahatlıkla yapılabilmektedir. Yapılan çalışmada tiaportal V13 yazılımı ve bu yazılımın içinde bulunan Axis V1.0 eksen kontrolü alt programı kullanılmıştır.