Akıllı TV Kutusu Nedir? Nasıl Çalışır?

Akıllı tv kutusu sıradan akıllı olamayan televizyonları android işletim sistemi olan akıllı tv ye dönüştüren cihazdır. Akıllı tv kutusu sadece tv değil hdmi girişi olan her türlü monitör ve ekranı da akıllı tv ye dönüştürebilir.

Aşağıdaki linkten şarjlı kablosuz klavyesi olan x96 mini akıllı tv kutusu cihazımızı incelemenizi tavsiye ederiz.

Akıllı tv kutusu hem internet üzerinden televizyon izlemenizi hemde tüm android uygulamaları kullanmanızı sağlar. Youtube, instagram, facebook, twitter andorid oyunlar netflix, puhutv, turkcell tv plus gibi her türlü uygulamayı kolayca kullanabilirsiniz. Okey, tavla veya herhangi bir android oyunu google play store den indirip oynayabilirsiniz.

Akıllı televizyon alma maliyetini hayli düşüren bu küçük cihazlar en uygun çözüm olacaktır. Usb girişi sayesinde kablosuz klavye mouse bağlanabilen akıllı tv kutuları bilgisayar veya telefon gibi basit şekilde kullanılır.

Akıllı tv kutu çeşitleri çok olsada genelde android işletim sistemine sahip olanları tercih edilmektedir. Telefon ve tablete yüklenebilen hemen her uygulamayı kolayca çalıştırabilen android akıllı tv kutuları geniş ekran gerektiren uygulamalar için doğru tercih olacaktır.

Wifi özelliği sayesinde evinizdeki wifi ağına bağlanarak akıllı tv kutusunu internete bağlayabilirsiniz. Ayrıca üzerinde ethernet rj45 girişi sayesinde kablo ile de internete bağlanabilmektedir. İster kablosuz klavye mouse isterseniz kumanda ile kontrol edebilirsiniz.

Akıllı tv kutusu kurulu için öncelikle adaptör ile enerji verilmesi gerekmektedir. Daha sonra hdmi kablosu ile tv ye bağlayıp cihazı açabilirsiniz. Google play store üyeliğinizi yaptıktan sonra hazır kurulu olan youtube gibi uygulamaları kullanabilir veya istediğiniz uygulamayı indirebilirsiniz.

Akıllı ev sistemleri veya akıllı tv kutusu ile ilgili teknik sorularınız için online destek kısmından veya iletişim sayfasından bize ulaşabilirsiniz.

Akıllı tv kutusu ürünü içinden adaptör, hdmi kablosu, kumanda çıkmaktadır. Bu ürünlere ek olarak kullanımı kokaylaştırmak için kablosuz klavye ve mouse da bulunabilmektedir. Sitemizde bulunan smart tv kutusunda üzerinde touch pad yani fare özelliği bulunan kablosuz klavye de vardır. İki adet usb girişi sayesinde bilgisayar fare ve klavyesi de bağlanabilmektedir. Bazı tv kutularında hafıza kartı okuma özelliği, bluethooth ve başka özellikler de bulunmaktadır.