Kuru Kontak Wifi Röle Nedir? Ne İşe Yarar?

Kuru kontak wifi röleler her çeşit voltaj aralığında çalışan elektrikli cihazı cep telefonu ile internet üzerinden çalıştırabilen rölelerdir. Genelde 220 volt ile çalışan wifi röleler sadece 220 volt olan cihazları çalıştırabilmektedir. Yani normal bir wifi röle 5 volt, 12 volt, 24 volt gibi daha düşük gerilimdeki cihazları çalıştırmak için uygun değildir. Ayrıca normal wifi röleler alternatif akım AC elektrik çıkışı verdiği için DC elektrikle çalışan cihazlar için uygun değildir. Bu uyumsuzlukları gidermek için kuru kontak wifi röle kullanmak en uygun çözümdür.

Kuru kontak röleler belirli bir voltaj çıkışı yoktur. Kuru kontak rölelerin giriş ucuna hangi voltaj verilirse çıkıştan o voltaj alınabilir. DC elektrikle çalışan elektrikli cihazları uzaktan çalıştırmak için kullanılacak en iyi çözüm kuru kontak wifi rölelerdir.

Kuru Kontrak Wifi Röle Nerelerde Kullanılır?

Kuru kontak wifi röle genelde DC elektrikle çalışan cihazlar için kullanılmaktadır. En yaygın kullanıldığı yer kapı otomatiğidir. Apartmanların giriş kapısında bulunan elektrikli kapı otomatiği genelde 12 volt DC elektrikle çalışmaktadır. Kuru kontak wifi röle kullanarak kapı otomatiği için gereken 12 voltu röle tetikleme ucuna bağladığınızda telefondan röleyi aktif ettiğiniz zaman wifi röle çıkışından 12 volt alırsınız. Bu sayede kapı otomatiğini akıllı telefon ile açmak mümkündür.

Siz evde olmasanız dahi evinize misafir geldiğinde misafiriniz apartman girişinde beklerken siz telefonunuzdan tek tuşa basarak apartman kapısını misafiriniz için açabilirsiniz. Bu sayede siz işteyken veya şehir dışındayken evinize gelen misafirler için uzaktan kapıyı açmış olursunuz. Ayrıca zaman ayarı yaparak günün belirli saatlerinde kapının kendiliğinden açılmasını programlayabilirsiniz. Örneğin her akşam saat 7 de devamlı olarak apartmana giriş yapan birisi için akıllı telefon uygulaması üzerinden zaman ayarı yaparak akşam 7 de 1 saniye boyunca kapı otomatiği tetiklenerek otomatik olarak açılması sağlanabilir.

Akıllı wifi röleler diğer akıllı ev cihazları ile aynı uygulama üzerinden çalışmaktadır. Telefon uygulaması üzerinden cihazları bir birleri ile etkileşime sokabilirsiniz. Örneğin akıllı duman dedektörü duman algıladığı zaman apartman kapı otomatiği açılsın gibi bir senaryo oluşturmanız mümkündür. Aynı şekilde apartman kapısı açıldığında akıllı aydınlatmaların kendiliğinden yanmasını sağlayabilirsiniz.

Sitemiz üzerinden akıllı wifi röle veya kuru kontak wifi röle satın alabilirsiniz. Akıllı ev ürünleri ile ilgili bilgi almak için müşteri hizmetleri destek kısmından bizlere ulaşabilirsiniz.