Akıllı Ev ile Neler Yapılabilir? Ev Otomasyonu

Bu yazıda okuyacaklarınız belki size bilim kurgu filmi yada gelecekteki dünyayı anlatan şeyler gibi gelecektir ama tüm bu yazılanları yapmak gayet de mükün.

Akıllı ev ürünleri ile nerdeyse tüm evininizi cep telefonunuzdan yönetebilir hale getirebilirsiniz. Doğalgaz ve su vanasını uzaktan açıp kapatabilir, evdeki tüm lambaları ayrı ayrı yakıp söndürebilir, elektrikle çalışa tüm cihazları akıllı priz ile uzaktan açıp kapatabilirsiniz. Klimanızı cep telefonunuzdan açıp kapatabilir veya sıcaklık, fan ayarını değiştirebilirsiniz. Akıllı duman sensörü ile evde yangın çıktığında ???? veya akıllı su kaçak sensörü ???? ile evinizi su bastığında siz tatilde bile olsanız telefonunuza bildirim gelmesini sağlayabilirsiniz. Akıllı termostat ile kombinizi veya herhangi bir ısıtınıcınızı kontrol ederek evinizi veya iş yerinizi istediğiniz sıcaklıkta tutabilirsiniz. Akıllı perde ve panjur anahtarı ile perdelerinizi veya panjurlarınızı da cep telefonu uygulması ile yönetebilir hale getirebilirsiniz.

Yukarda sayfalığımız tüm işlemleri yapabilecek akıllı ev cihazlarını incelemek için sitemizdeki akıllı ev ürünleri kategorisini ziyaret edebilirsiniz.

Akıllı Ev ile Neler Yapılabilir? Senaryolar

Tüm sayılan bu işlemlerin yanı sıra tüm cihazların bir biri ile koordineli şekilde çalışmasını da sağlayabilirsiniz. Örneğin akıllı kapı sensörü kapının açıldığını algıladığı zaman odadaki akıllı led ampüllerin ???? otomatik olarak yanması komutunu girebilirsiniz.

Evden ayrıldığınızda sizin herhangi bir işlem yapmanıza gerek kalmadan akıllı termostatın evinizin derecesini düşürmesini sağlayabilir böylece doğalgaz tasarrufu sağlayabilirsiniz. ????

Akıllı duman sensörü duman algılandığında sesli alarmın ???? aktif olmasını ve otomati olarak akıllı doğalgaz vanasının kapanmasını sağlayabilirsiniz.

Akıllı perde panjur anahtarına ve akıllı lamba anahtarına zaman ayarlaması yaparak sabah güneş ☀️ doğduğunda perdelerin otomatik açılmasını ve lambaların otomatik olarak sönmesini sağlayabilirsiniz.

Akıllı pencere sensörü ile akıllı klima kontrol cihazını koordine edere cam açıldığında klimanın tasarruf için otomatik olarak kapanmasını sağlayabilirsiniz. ????

Bu ve buna benzer yüzlerce ev otomasyonu örneği için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Canlı online destek hattımızdan veya iletişim sayfasından bizlere ulaşmanız mümkündür. ????

Türkçe android-ios uygulamasına sahip akıllı ev cihazlarımız kurulum ve kullanımı oldukça kolay cihazlardır. ???? Akıllı ev ürünleri ile ilgili daha fazla bilgi almak için iletişim sayfasından veya canlı destek hattından bizlere ulaşabilirsiniz.